Jdi na obsah Jdi na menu
 


Deset základních rad pro krmení štěněte

 

Pokud jste si pořídili štěně, určitě řešíte otázku jak a čím ho krmit a zajistit tak jeho správný a spokojený růst a vývoj. Do kategorie štěňat se počítají psi mladší než 24 měsíců a jejich stravovací návyky jsou trochu odlišné od dospělých psů. Základem je vybrat kvalitní značku krmení určeného speciálně pro štěňata.
 
Návod
 
Krok 1
1Krmivo vybírejte s ohledem na plemeno štěněte. Tempo růstu je totiž u různých plemen odlišné. Proto štěně krmte krmivem vytvořený přímo pro vaše plemeno.
Krok 2
2Hlavní odlišností od dospělých psů je, že štěňata potřebují jíst častěji. Štěně má totiž malý žaludek, který nepojme velké množství krmení. Do čtyř měsíců věku je potřeba štěně krmit 3x-4x denně.
Krok 3
3Po dosažení 4-6 měsíců věku můžete přejít na krmení 2x denně.
Krok 4
4Na balení s krmivem bývá uvedena denní dávka odpovídající věku i váze štěněte. Tuto celkovou dávku vydělte počtem krmení během dne.
Krok 5
5Pečlivě dávky krmiva odměřujte a stále je přizpůsobujte věku a hmotnosti štěňátka.
Krok 6
6Krmivo štěňátku podávejte v pokojové teplotě a sledujte, jak žere. Krmivo, které nesní po půl hodině, odstraňte.
Krok 7
7Nezapomínejte na neustálý přísun čisté čerstvé vody.
Krok 8
8Zvlhlé krmivo, které zbylo v misce na konci dne, vyhoďte.
Krok 9
9Pozorujte, jak štěně přibývá na váze. Štěně by až do 5 měsíců věku mělo za den přibírat 2-4 g na každý svůj kilogram hmotnosti.
Krok 10
10Nevylepšujte štěněti jídelníček lidským jídlem. Kořeněné a slané lidské jídlo je pro psy nevhodné a někdy dokonce nebezpečné.
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář